.

.

Wilton 1745 Трговци 4-1/2 Менгеме На Назад, 3-1/2 Вилицата Отворање, 3-1/4 Грлото (28805)

Wilton 1745 Трговци 4-1/2 Менгеме На Назад, 3-1/2 Вилицата Отворање, 3-1/4 Грлото (28805)

DEN 0.00

Износот
Залиха

ЗАТВОРЕН ДИЗАЈН : Држи за подмачкување и загадувачи надвор за живот на непречено функционирање.РЕДИЗАЈНИРАН ВРЕТЕНО : ја Подобрува целокупниот производ живот и издржливост.ПРЕЦИЗНОСТ СЛАЈД ЛИНИЈА : Елиминира движење во предниот дел на вилицата, без оглед на отворен далечина.ИЗДРЖЛИВОСТ : Машински челик serrated вилици со фосфат слој овозможува продолжен век на употреба.РЕВЕРЗИБИЛНА ВИЛИЦА ВНЕСУВА : Serrated од една страна за дополнителна потпора и непречено на други за да се спречи marring за помек површини.ГОЛЕМ НАКОВАЛНАТА : Дизајнирани да ги тепа додека формирањето и обликувањето на материјали.На Трговци круг канал менгеме на назад е дизајниран да се справат со најсложените стегање апликации.За разлика од повеќето vises кои имаат фиксни центар орев на Трговци круг канал менгеме на назад орев се закотвени на задниот дел на возилото со кое се обезбедува права линија се повлече, па дури и притисок, што резултира во поголема издржливост.Круг канал дизајн исто така овозможува целосно ограден вретено и орев собранието одржување остатоци надвор и подмачкување во за живот на непречено функционирање.За крајна подвижност, на Трговци менгеме на назад е опремена со главните вилици, цевки и вилиците и металниот наковалната работа површина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи