.

.

Карингтон Фарми глутен слободни, hexane слободни, НЕ-ГМО, без хидрогенизирани транс масти во BPA free шише, течни кокосово масло за готвење, unflavored, 16 Fl Мл

Карингтон Фарми глутен слободни, hexane слободни, НЕ-ГМО, без хидрогенизирани транс масти во BPA free шише, течни кокосово

DEN 0.00

Износот
Залиха

Ова масло е природно богата со Среден Синџир Триглицериди (MCT) која е ефикасно да се користат од страна на телото за производство на електрична енергија и помага помош во горење калории.НЕВЕРОЈАТЕН КВАЛИТЕТ - Нашите глутен слободни, hexane бесплатно, и НЕ-ГМО, течни кокосово масло е слободен на хидрогенизирани транс масти и доаѓа во BPA free шише.Насоки : Мешавина granola и кокосово масло, се шири и притиснете ги цврсто надолу во 8 X8 пан опфатени во пергамент хартија.Се служи со пита чипс или crudites и да уживате.Дел од фокусот на Карингтон се Грижи е во светот прашањето на гладта.Состојки : 1 1/2 шолја варен chickpeas (или 1 15-оз BPA -free може да исцедена и печете) / 1 голем авокадо / 1/4 чаша свеж лимонов сок / 2 TBSP Карингтон Фарми Кокос & Авокадо Масло за Готвење се Вклопуваат / 1 голем карамфил лук, сецкани / 1/2 лажиче морска сол / 1/4 лажиче мелен ким / 1/8 земјата буковец.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи