.

.

Pansies Galore Перница - Needlepoint Комплет

Pansies Galore Перница - Needlepoint Комплет

DEN 1454.64

Износот
Залиха

Не е за почетници.Готовиот Производ мерки : 14" X 14".Комплет содржи : 100% памук #14 мрежа платно со дизајн на печатени во боја, везови конец, игла & инструкции (cording и поддршка не се вклучени).ВАЖНО, ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕШКА : за Полнење користи неподредени, долго-должина на везови забен конец, не предиво.Произведено во САД!Еден од многуте прекрасен дизајн во Почетниот Креации делукс needlepoint комплет серија од Алис Peterson.Алис Peterson needlepoint колекции се направени во САД!Комплет содржи 100% памук #14 мрежа платно, везови конец, игла & инструкции.Cording и поддршка не се вклучени.Употребата на везови конец дава парична казна, мазна завршница на вашиот проект.Pansies Galore мерки 14" x 14" и е погодна за обликување или како перница врвот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи