.

.

EasyCare Нови Врати Земјата Подигање

EasyCare Нови Врати Земјата Подигање

DEN 2352.00

Износот
Залиха

Може да се користи за задоволство коњи и како изведба се подигне.Идеално за возење 25-50 милји неделно.Замена се подигне за еден изгубен чевли.Може да се носи на десната или левата hoof.Брзо и лесно да се применуваат, нема рака сила е потребно.Easy Care Нови Easyboot Ракавица Назад Земјата Подигање На Нови Easyboot Ракавица Назад Земјата Подигање карактеристики мека, дебели удобност првенство gaitor за поддршка на мекото ткиво област.Пред shield нуди sleeker одговара.Ова доаѓа стандард со отстранлив задните Сит Рака што обезбедува сигурност во влажни или матен услови.Измените дозволите на оваа говорница да се користат и задоволство се возат, како и на ефикасноста на говорница.Ова е идеална говорница за средни до високи километражата на 25-50 милји неделно.Тоа е исто така идеална замена за подигање на изгубени чевли.Ве молиме видете ја Големината на Табелата и Апликација Водич.Преземе мерки по уреденост.Точно големината е императив за успешна употреба на овие чизми.На Easyboot Назад Земја големината не е слична на челик чевли големини.Задниот Земјата големината овозможува природен hoof раст во текот на шест недела трим циклус.Мерење на hoof по коњ е свежо поткован се препорачува ако се подигне се носи над челик чевли.Може да се носи на десната или левата hoof.На Сит Рака може да биде вклучен така што и двете се повлече прстени се од внатре, давајќи ви лево и десно за да подигнете.Ве молиме овозможи на коњ време да се прилагоди за да се носат овие чизми.Конзервативна јава е најдобро за прв пат вашиот коњ е опремено со овие.Постепено зголемување на времетраењето и растојание за да дозволите вашиот коњ да навикнати.Не дозволувајќи им на време да се пробие во чизми може да доведе до chafing.Се продаваат поединечно.Карактеристики : Може да се користи за задоволство коњи и како изведба се подигне Идеален за јава 25-50 милји неделно Замена се подигне за еден изгубен чевли Може да се носи на десната или левата hoof Брзо и лесно да се применуваат, нема рака сила е потребно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи