.

.

Безбедност Кабел Lockout, Флексибилни Нерѓосувачки Челик Кабел за Заклучување Мулти Цел за Портата Вентил за Електрични Кабинет

Безбедност Кабел Lockout, Флексибилни Нерѓосувачки Челик Кабел за Заклучување Мулти Цел за Портата Вентил за Електрични

DEN 320.16

Износот
Залиха

Безбедност на Заклучување : Овој кабел за заклучување на кабелот е 2м/6.5 ft долго и 3мм/0.1 во дијаметар, тоа може да се заклучи заклучување зрак во 7mm/0.3 во дијаметар, што е безбедна и сигурна.Високо Квалитетен Материјал : кабел за заклучување е направен на армирано-најлон, која има силна жилавост, не е лесно да се скрши, и може да се продолжи со користење на времето.Мулти Цел : Мулти функционални кабел за заклучување, што може да се заклучи портата вентили на различни големини, и исто така, може да заклучи повеќе електрични кабинет switch брави, со широк опсег на употреба.Преносни : Флексибилно прилагодување, практична, лесна за носење, со целосен комплет, вклучувајќи нерѓосувачки челик кабел за заклучување, катанец и клуч, да ги задоволат вашите потреби.Мулти Катанец Поддршка : 5 padlocks со дијаметар помал од 7mm/0.3 во може да биде заклучен во исто време да ги исполнат истовременото раководење на повеќе луѓе.Функција : 1. Високо Квалитетен Материјал : кабел за заклучување е направен на армирано-најлон, која има силна жилавост, не е лесно да се скрши, и може да се продолжи со користење на времето.2. Мулти Катанец Поддршка : 5 padlocks со дијаметар помал од 7mm/0.3 во може да биде заклучен во исто време да ги исполнат истовременото раководење на повеќе луѓе.3. Мулти Цел : Мулти функционални кабел за заклучување, што може да се заклучи портата вентили на различни големини, и исто така, може да заклучи повеќе електрични кабинет switch брави, со широк опсег на употреба.4. Преносни : Флексибилно прилагодување, практична, лесна за носење, со целосен комплет, вклучувајќи нерѓосувачки челик кабел за заклучување, катанец и клуч, да ги задоволат вашите потреби.5. Безбедност на Заклучување : Овој кабел за заклучување на кабелот е 2м/6.5 ft долго и 3мм/0.1 во дијаметар, тоа може да се заклучи заклучување зрак во 7mm/0.3 во дијаметар, што е безбедна и сигурна.Спецификација : Предмет Тип : Кабел Lock Material : Најлон + Нерѓосувачки Челик Cable Cable Заклучување Спецификации : Дијаметар : Прибл. 3мм/0.1 во Должина : Околу. 2m/6.5 ft Cable Заклучување Дупка Спецификација : Дијаметар : Прибл. 7mm/0.3 во, 5pcs Заклучување Holes Padlock Заклучување Зрак Спецификации : Дијаметар : Прибл. 6mm/0.2 во Должина : Околу. 38mm/1.5 in Purpose : се Користи за Различни Механичка Опрема Која е Тешко да се Поправи Пакет Листа : 1 x Кабел Lock1 x Padlock2 x Воведниот : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи некои грешки.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Cable Lock
Material:
Nylon + Stainless Steel Cable
Cable Lock Specifications:
Diameter
Cable Lock Hole Specification:
Diameter
Padlock Lock Beam Specifications:
Diameter
Purpose:
Used for Various Mechanical Equipment That is Difficult to Fix
Package List:
1 x Cable Lock :
1 x Padlock :
2 x Key :
Manual measurement, please allow some errors. :

Поврзани производи