.

.

Здравје Градина Бреза Ксилитол Засладувач - Не-ГМО - Кошер - Направени во U. S. A. - Кето Пријателски (15 МЛ)

Здравје Градина Бреза Ксилитол Засладувач - Не-ГМО - Кошер - Направени во U. S. A. - Кето Пријателски (15 МЛ)

DEN 322.80

Износот
Залиха

Затоа што ние не користат пченка состојки, Здравје Градина е ксилитол е сертифициран од пченица-слободно и безбедно за луѓето со целијачна болест, глутен нетолеранција или осетливост.Додадете ксилитол на вашата исхрана и надградба на вашиот начин на живот денес!.НАПРАВЕНИ ОД БРЕЗА ВО САД : Собрани од борови дрвја во САД, Здравје Градина е ксилитол е сите природни и глутен-слободни.За луѓе со претходно постоечки дигестивни проблеми, ние препорачуваме воведување на ксилитол полека да вашата исхрана, која ќе им овозможи на вашето тело да се прилагоди постепено да се зголеми износот.ПОВЕЌЕ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ : Безбедна за дијабетичари со низок гликемиски индекс, ксилитол не скок на шеќерот во крвта или инсулинска и може да помогне во губење на тежината, како дел од здравата исхрана.КСИЛИТОЛ КОНВЕРЗИЈА го ОЦЕНУВАТЕ : Ксилитол е едноставен за користење со конверзија го оценувате идентични со шеќер! 1 лажичка ксилитол = 1 лажичка шеќер.Ксилитол е природно-случуваат шеќер и алкохол, што се наоѓа во различни овошје и зеленчук, како и во борови дрвја.Ксилитол е обично добро се поднесува од страна на повеќето луѓе.Ако не ви се љубовта на нашите производи, испрати назад за целосна наплата, без прашања праша!.Обидете се тоа и да ги вкусат разликата!.Ксилитол е обиделе и тестирани омилен кај потрошувачите, вредност за својот јасен здравствени придобивки и чиста, сладок вкус.Сепак, некои луѓе може да биде повеќе чувствителни на ксилитол, особено во големи количини.Произлегуваат од не-ГМО, борови дрвја расте токму тука, во САД, Здравје Градина е ксилитол е сите природни, вкусни, хранливи и заверена кошер, без штетни адитиви или вештачки хемикалии.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Ние веруваме во нашите производи и што мислите дека ќе е премногу!Контактирајте не со било какви прашања и ќе ни биде мило да ви помогне.НАЈДОБРИ МУЛТИ-ЦЕЛ ЗАСЛАДУВАЧ : Ксилитол, а нискокалорична засладувач добиени од борови дрвја, е идеален за употреба во готвење и печење.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи