.

.

Размената на Камера 2MP Full HD 12x Видео Камера Радиодифузија Опрема Професионални IP PTZ H. 265/H. 264 РОЕ Камера за Телевизија за Бизнис Состаноци (Сензор Големина : 1/2.8)

Размената на Камера 2MP Full HD 12x Видео Камера Радиодифузија Опрема Професионални IP PTZ H. 265/H. 264 РОЕ Камера за

DEN 2164.80

Износот
Залиха

Вработува 1/2.8 инчен висок квалитет CMOS сензор.Резолуцијата е до 1920x1080 60fps,Повеќе леќа 12×Зум,што Доведува автоматски фокус алгоритам прави леќата брзи, точни и стабилна авто-фокус.поддршка HDMI, SDI, CVBS,LAN IP РОЕ интерфејс, и HDMI, SDI и LAN интерфејс поддршка за видео и аудио излез истовремено; SDI поддржува пренос на 100 во 1080p60 формат.Ниско ниво на бучава CMOS ефикасно да се обезбеди висок SNR на камера за видео.Напредни 2 D/3 D технологија за намалување на шумот е исто така се користи за намалување на бучава, додека обезбедување на острината на сликата.Поддршка 16000, 32000, 44100, 48000 земање на фреквенција и поддршка AAC, MP3, PCM аудио coding.By усвојување чекор возење мотор механизам, камерата работи исклучително тивок и се движи глатко.Поддршка H. 264/H. 265 видео компресија,Поддршка AAC, MP3 и PCM аудио компресија; Поддршка на компресија на резолуција до 1920x1080 со рамка до 60 fps и 2 канали 1920x1080 со 30 fps компресија.Вовед : Оваа серија камера нуди совршен функции, супериорни перформанси и богата интерфејси.Карактеристики вклучуваат напредни интернет провајдер обработка на алгоритми за да се обезбеди живописни слики со силно чувство на длабочина, висока резолуција и фантастична боја препевот.Таа поддржува Ж. 264/H. 265 шифрирање што го прави движење видео зборува и јасно дури и под помалку од идеална опсег на услови.Технички Параметар : Модел number FLA-HD812 ST-PCamera Parameter Sensor1/2.8 инчи висок квалитет на HD CMOS sensor Effective Pixels16 : 9, 2.07 Megapixel1080 P Видео Format1080 P60/50/30/25/59.94;1080 I60/50/59.94;720 P60/50/30/25/59.94 Видео сигнал switch Support 16 цифра dial switch setting Auto flip Built во гравитација sensor Optical zoom12x f=3.9~46.8 mm View Angle6.3°(теле)72.5°(широк) Aperture F1.8F2.4 Digital Zoomx10 Дигитални Zoom Minimum Illumination0.5 Lux (F1.8, AGC НА) DNR2 D & 3 D DNRWhite Balance Auto Прирачник Едно притиснување 3000 K / 4000 K / 5000 K / 6500 KFocus Auto / Manual Aperture Auto / Manual Electronic Shutter Auto / Manual BLCON / OFFWDROFF/ Динамичен ниво adjustment Video Adjustmentbrightness, боја, сатурација, контраст, острина, Б/W mode SNR>55d BInput / Излез interface Interface SDI、HDMI、LAN、RS232(јамка)、RS485、A-INImage Код Stream Dual потоци излез или multicode поток излез(SDI/HDMI/LAN)Видео Compression H.265 / H. 264 Control Сигнал Interface RS-232 (Прстен преку RS232 излез), RS485 Control Protocol VISCA / PELCO-D / PELCO-PBaud Rate115200 / 9600 / 4800 / 2400bps Audio Текст /Output Input : Dual track 3,5 мм линеарна влез,излез : Аудио излез преку SDI, HDMI,LAN Interface Audio Compression AAC / MP3 / PCM Аудио Compression IP Interface100 M IP порт (10/100 BASE-TX) Visca Protocol Supp.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи