.

.

50 Компјутери 3мм LED Емитуваат Светлина Диоди Сијалица LED Светилка - Јасни и Транспарентни DC 6V-13V 20mA со Отпор - DIY Наука Проектот Електроника Компоненти Осветлување за ?

50 Компјутери 3мм LED Емитуваат Светлина Диоди Сијалица LED Светилка - Јасни и Транспарентни DC 6V-13V 20mA со Отпор -

DEN 1725.60

Износот
Залиха

【Преглед】3мм LED диоди светилка за класификација на полнење DC (20m A), круг леќа (транспарентна и транспарентна) 2 води, агол на гледање : 30 степени, спектар бранова должина : 450-455nm. 【Параметар】капка во облик на круг главата е јасна; напред напон W/G/Б : 2.8 V-3.2 V; R/Y : 1.8 V-2.2 V; работен напон : 9v-12v, тековни : 20m A. 【Широка примена】Овие Led диодите може да се широко се користат во различни апликации, вклучувајќи ги и DIY проекти, научни проекти, електрични експерименти, комерцијални апликации, индикатор светла и PCB кола. 【Материјал】целата структура е направена од еколошки кислород смола, која може да издржи високи температури, со животен век до 30.000 часа+, што ќе ви овозможи да ги користат со доверба. 【Светодиодни мини LED диоди】Тие се многу светли, светли бои и да ги направи да изгледаат убаво во текот на ноќта; мала светлина, низок напон и ултра-ниска потрошувачка на енергија.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи