.

.

Chanzon 100 компјутери 5mm Сина Рамен Врвот LED Диоди Светла (Јасно Транспарентен Леќа) Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника Компоненти Индикатор Емитуваа

Chanzon 100 компјутери 5mm Сина Рамен Врвот LED Диоди Светла (Јасно Транспарентен Леќа) Светла за Осветлување Светилки

DEN 0.00

Износот
Залиха

Преглед : Еден Сина Боја, 455-465nm (450nm), Светлосен Интензитет(Brightness) : 700-900mcd,, Агол на Гледање : 160 Степени,Супер-Светли, 5mmled.Параметри : DC 3 V-3.2 V Volt 20m A, Поларитетот (3 V) : Анодна '+' (Подолги Нозе) Катоден '-' (Пократки Ногата), Јасно Транспарентен Рамен Малите Леќи.Испорака Тежина : 1.09 мл / 0.03 кг, Пакет : Пакување од 100 Парчиња Leddiode(Преку Дупка НАТОПИ 2pins води мини Led диоди во Собата).Компатибилен со : DIY PCB Одбор Коло, Arduino, Малина Пи, Хоби, Експериментите, Throwies Проект, Breadboard Т1 Т-1 Сијалица, најголемиот Дел 3.2 3.3 v v Делови за Замена.Микро 5 мм Дијаметар, 2pin 2 pin Води, Мала Светлина, Низок Напон и Ниска Потрошувачка на Енергија.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи