.

.

Свила Формули за Подмладување на Кожата Крем - Природни Анти-Стареењето Крем со Органски Chia Семе на Нафта и Somavalli - Затегнување, Хидрантни, и Подмладителен Крим - Не-Х

Свила Формули за Подмладување на Кожата Крем - Природни Анти-Стареењето Крем со Органски Chia Семе на Нафта и Somavalli

DEN 0.00

Износот
Залиха

ПОМАЗНА КОЖА - Младешки блескав кожата со Свила Формули' напредни се соочуваат со крем за жените.Се чувствуваат непречено исцелителната моќ на оваа навистина извонреден подмладителен крем момент се допира вашата кожа.Уживате во гледањето посветла и поздрава кожа по додавање на оваа анти-стареењето крем за вашата нега на кожата рутина.СИТЕ ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ - Со само 5 природни уште многу моќни состојки, овој подмладителен се соочуваат со крем е густо спакувани со анти-стареењето својства.Свила Формули' природни подмладителен крем содржи Somavalli, Витамин Ц, Meadowfoam Семе на Нафта, Органски Chia Семе на Нафта и Природен Сулфур.ЗГОЛЕМЕТЕ КОЛАГЕН - Оваа ултра богати подмладителен крем има активни состојки кои го зголемуваат природен колаген и еластин - отстранување на мртвите клетки на кожата, како и подобрување на целокупното здравје, изглед и чувство на вашата кожа.Тоа е идеален анти-стареењето нега на кожата производ, тоа ви помага да заличи на кожата, го спречува и да се коригира на забите, и го намалува breakouts.НЕМА ШТЕТНИ ЕФЕКТИ - Свила Формули' хемиско-бесплатно подмладителен крем е нежен дури и на чувствителна кожа.За разлика од другите анти-стареењето на кожата креми, овој производ е paraben-free, суровост-бесплатно, вегетаријанци, растителна основа, не-ГМО, и содржи апсолутно никаква спојници.НАПРАВЕНИ од СТРАНА на АЛХЕМИЧАРИТЕ - Овој производ е crème de la crème на анти-стареењето на кожата стега, зацврстување и хидратантен анти-навремено креми.Тоа е горд производство на сертифициран природен здравствени работници кои имаат внимателно се собраа истражување никогаш не е пред-видено во светот на козметички производи.ЗА МЛАДЕШКИ ИЗГЛЕД на КОЖАТА БЕЗ ОПЕРАЦИЈА ИЛИ ХЕМИКАЛИИ Дали знаете дека можете да го фирма, бледнеат, се стегне, хидрат, и подмладување на кожата, без потреба од користење на нега на кожата производи полни со штетни хемикалии?Свила Формули овозможи да уживате во резултатите што се очекуваат од брендирани козметички производи, без несакани ефекти.Ова е последниот производ на години на истражување и внимателен избор на состојки.Оваа формулација вклучува : - Somavalli да се зголеми производството на колаген - Витамин Ц за поправка на кожата од слободните радикали штета - Meadowfoam Семе на Нафта да се подготви во влага - Органски Chia Семе на Нафта да се зголеми еластин неопходни за помлад изглед на кожата - Природни Сулфур за да се забрза зараснување на ожилно ткиво и флеки Уживаат построги и младешки изглед на кожата откако ќе ги додадете Свила Формули за вашата нега на кожата рутина.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи