.

.

ALOPEE 194 LED Сијалица, Светла Црвена 168 LED Сијалица, 921 2825 ПРЕДВОДЕНА за T10 W5W 175 501 Не Поларитетот Замена за Табличка Светлина Опашка Мапата Купола Вратата на Багажникот Св

ALOPEE 194 LED Сијалица, Светла Црвена 168 LED Сијалица, 921 2825 ПРЕДВОДЕНА за T10 W5W 175 501 Не Поларитетот Замена за

DEN 0.00

Износот
Залиха

【Fitment】 : Стандард 168 194 база, може да го замени ОЕМ# 194 T10 124 147 152 158 159 160 161 B 161 168 168 A 168 NA 175 184 192 193 194 A 194 B 194 G 194 NA 194 NAK 194 R 259 280 285 292 447 464 555 558 579 585 655 656 657 906 912 921 1250 1251 1252 2450 2652 2825 2821 2825 2827 2921 3652 W5 W W5 WB W5 WLL PC168 PC175 PC194 PC195 PC160 PC161 PC168 B PC194 G PC195 NA. 【Широк Апликации】 : Може да се користи за внатрешни работи купола светла, мапа светла, ракавица кутија светла, вратата учтивост чекор светла, карго светла, агол светла, багажникот светла, инструмент светла; Екстериер опашка светлина, паркинг светла, табличка светла.Не поларитетот, само plug and play, нема потреба да се сврти. 【Предности】 : LED светилки се многу посветла и цената е прифатлива, еден купување може да се сретнат повеќе барања.Внатре стабилна отпорник и постојан струја возење IC се направи сијалица повеќе издржливи; Уникатна SMD секвенца го подобрува прозрачна ефикасност; Алуминиумска рамка за подобро дисипација на топлина.Една година гаранција и 7x24 часа услуга да може да се елиминираат сите на вашите грижи додека шопинг. 【3 Пати Посветла】 : се Состои од 18pcs 3014 SMD висока моќност чипови, кои може да се создаде 360° осветлување агол, нема темни простор.Светлината е 3 пати повеќе од ОЕМ крушка, сепак консумираат помалку енергија и траат многу подолго. 【Копче Спецификации】 : придружните volts е 12-24 V DC; Моќност : 1.7 W, Lumens : 150 lumens, Големина : Должина : 26mm (1.02 "); Дијаметар : 11mm (0.43"); Боја : Црвена.ALOPEE е специјализирана за дизајн и снабдување со автомобилски светла.Ние ги разбереме потребите на нашите клиенти и да се обезбеди одлични производи за нив.Ќе трошат многу помалку од она што сте платиле во локалната продавница ако изборот нас.Ние постојано подобрување на нашите led светла врз основа на повратни информации од корисниците.Внатрешното Осветлување : Мапа светла, куполата светла, карго светла, учтивост светла странични светла.Надворешно Осветлување : табличка светла, опашка светла.Заеднички Возило Апликација : Моторцикл/ скутер светла ,Приколка/ камион светла ,RV светла ,Морски светла. 4-Pack T10 Црвени LED Светилки.ALOPEE е специјализирана за дизајн и снабдување со автомобилски светла.Ние ги разбереме потребите на нашите клиенти и да се обезбеди одлични производи за нив.Ќе трошат многу помалку од она што сте платиле во локалната продавница ако изборот нас.Ние постојано подобрување на нашите led светла врз основа на повратни информации од корисниците.Апликации : .Внатрешното Осветлување : Мапа светла, куполата светла, карго светла, учтивост светла странични светла.Надворешно Осветлување : табличка светла, опашка светла.Заеднички Возило Апликација : Моторцикл/ скутер светла ,Приколка/ камион светла ,RV светла ,Морски светла.Пакет Содржина : . 4-Pack T10 Црвени LED Светилки.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи