.

.

ALOPEE 194 LED Сијалица, Светла Бела 168 LED Сијалица, 921 2825 ПРЕДВОДЕНА за T10 W5W 175 501 Не Поларитетот Замена за Табличка Светлина Опашка Мапата Купола Вратата на Багажникот Свет

ALOPEE 194 LED Сијалица, Светла Бела 168 LED Сијалица, 921 2825 ПРЕДВОДЕНА за T10 W5W 175 501 Не Поларитетот Замена за

DEN 1929.60

Износот
Залиха

【Fitment】 : Стандард 168 194 база, може да го замени ОЕМ# 194 T10 124 147 152 158 159 160 161 B 161 168 168 A 168 NA 175 184 192 193 194 A 194 B 194 G 194 NA 194 NAK 194 R 259 280 285 292 447 464 555 558 579 585 655 656 657 906 912 921 1250 1251 1252 2450 2652 2825 2821 2825 2827 2921 3652 W5 W W5 WB W5 WLL PC168 PC175 PC194 PC195 PC160 PC161 PC168 B PC194 G PC195 NA. 【Широк Апликации】 : Може да се користи за внатрешни работи купола светла, мапа светла, ракавица кутија светла, вратата учтивост чекор светла, карго светла, агол светла, багажникот светла, инструмент светла, суета огледало светлина; Екстериер опашка светлина, паркинг светла, табличка светлата страна маркер светлина.Не поларитетот, само plug and play, нема потреба да се сврти. 【Предности】 : LED светилки се многу посветла и цената е прифатлива, еден купување може да се сретнат повеќе барања.Внатре стабилна отпорник и постојан струја возење IC се направи сијалица повеќе издржливи; Уникатна SMD секвенца го подобрува прозрачна ефикасност; Алуминиумска рамка за подобро дисипација на топлина.Една година гаранција и 7x24 часа услуга да може да се елиминираат сите на вашите грижи додека шопинг. 【3 Пати Посветла】 : се Состои од 18pcs 3014 SMD висока моќност чипови, кои може да се создаде 360° осветлување агол, нема темни простор.Светлината е 3 пати повеќе од ОЕМ крушка, сепак консумираат помалку енергија и траат многу подолго. 【Копче Спецификации】 : придружните volts е 12-24 V DC; Моќност : 1.7 W, Lumens : 300 lumens, Големина : Должина : 26mm (1.02 "); Дијаметар : 11mm (0.43"); Боја : Бела 6500 K.Постојана-тековната возење IC.Не-Поларитетот дизајн.Отпорни на топлина.Екстремно Светла 300 Lums.Најнов дизајн,Единствена во овој пазар. 4-Pack T10 Бели LED Светло.Започна со автомобилската осветлување додатоци во 2015 година, Alopee се фокусира на снабдување на целосна осветлување производи за речиси сите возила.Alopee се состои од професионален тим, од развој на производи за производство,од quailty контрола на логистичка.Секој производ, ќе бидат проверени строго пред превозот, ние се стремиме да им понуди совршен шопинг искуство за вас.Постојана-тековната возење ICNon-Поларитетот design Heat-resistant Extremely Светла 300 Lums Newest дизајн,Единствена во овој пазар.Нема потреба да се смени тоа да одговара на нејзината поларитетот, бидејќи на своите не-поларитетот дизајн.Ве молиме внимателно проверете ја вашата оригинална база, пред купување, ако не сте сигурни, ве молиме ги споделите со нас, ние ќе им обезбеди водство.Ве молиме бидете сигурни дека тоа не е доволно за инсталација простор во вашиот дом за живеење.Внатрешни работи апликации : Мапа светла, куполата светла, карго светла, учтивост светла, табла lights Exterior апликации : табличка светла, опашка светла, backup/ страна маркер lights Common употреба : Моторцикл/ скутер светла ,Приколка/ камион светла ,RV светла ,Морски светла.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : . 4-Pack T10 Бели LED Светло.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи