.

.

М16. Рамен Миење Бакар Запечатување Прстен, 16mm ID 22mm OD 1.5 mm Дебелина Метрички Запечатување Заптивка, 30 Парчиња

М16. Рамен Миење Бакар Запечатување Прстен, 16mm ID 22mm OD 1.5 mm Дебелина Метрички Запечатување Заптивка, 30 Парчиња

DEN 0.00

Износот
Залиха

Име на производ : Бакар Миење; Внатрешен Дијаметар : 16mm/0.62".Надворешниот Дијаметар : 22mm/0.86"; Дебелина : 1.5 mm/0.05".Станот запечатување бакар подлошки се конструирани да се придржуваат сила и крајна издржливост за време на тешки операции.Специјализирани материјал обезбедува парична казна изработка, мазна површина и не брус за добри резултати.Широко се користи во различни средини кои се однесуваат на хидраулична инсталација, вода, гориво, и sump приклучоци.Спецификации : Внатрешен Дијаметар : 16mm/0.62" Надворешниот Дијаметар : 22mm/0.86" Дебелина : 1.5 mm/0.05" Материјал : Бакар Карактеристики : Бакар обезбедува построги печат и поголема топлина издржливост од челик и гума подлошки.Широко се применува во прирабница и поврзување на хемиската фабрика, генерирање на електрична енергија станица, нуклеарна енергија станица, како и електронски, дигитален потрошувачки производи, хардвер, прецизни инструменти, електрични апарати, лежишта, воздушни пумпи, пумпи за вода, вода вентили, воздух цилиндар, запечатување на висок притисок сопирање.Пакет се Вклучени : 30 x Бакар Рамен Миење Запечатување Прстен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи