.

.

uxcell Ладење Цевки 9/128 OD 1/32 ID 16Ft Должина на Бакар Цевки Серпентина

uxcell Ладење Цевки 9/128 OD 1/32 ID 16Ft Должина на Бакар Цевки Серпентина

DEN 203.76

Износот
Залиха

【9/128" OD X 1/32" ID X 16.4 FT】Ладење цевка надворешниот кол е 1.8 mm / 9/128", внатрешниот кол е 0.8 mm / 1/32", вкупната должина е 16 Ft/5m долго. 【ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ за ЛАДЕЊЕ】Добар дисипација на топлина и ладење на способност,висока јачина на ниска температура.Бакар цевки се шупливи,така што има силен преносот на топлината способност.Ако ви е потребна за ладење за фрижидери, замрзнувачи, клима, ова е добар избор. 【БАКАР МАТЕРИЈАЛ】Бакар фрижидер цевка има карактеристики на висока температура отпор, отпорност на корозија, оксидација отпор, издржливост, долг животен век. 【SOFT & ФОРМА ПРОМЕНЛИВИ】Бидејќи ладење бакар цевки може да се наведнуваат и деформира, тие често може да се направи во лактите и зглобовите.Мазна свиткување им овозможува на бакар цевки да се наведнуваат во секој агол. 【ШИРОКО АПЛИКАЦИЈА】Фрижидер Цевки не се користи само за фрижидер, замрзнувач и клима уред, како ладење цевки калем, но исто така се користи како HVAC систем цевка.Прекрасен пластичност, лесна за обработка под топла и ладна притисок.Бакар цевки се шупливи, така што има силен преносот на топлината способност.Ако ви е потребна за ладење за фрижидери, замрзнувачи, клима, ова е добар избор.Бакар фрижидер цевка има карактеристики на висока температура отпор, отпорност на корозија, оксидација отпор и издржливост, итн.Тоа е главно се користи во фрижидер, ладилник и други опрема за размена на топлина.Материјал : Бакар.Боја : Бакар На Ѕвонење.Надворешниот Дијаметар : 1/16" - 1/4".Должина : 16 Ft.Прекрасен пластичност, лесна за обработка под топла и ладна притисок.Бакар цевки се шупливи, така што има силен преносот на топлината способност.Ако ви е потребна за ладење за фрижидери, замрзнувачи, клима, ова е добар избор.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи