.

.

Hisuper Мали 4.5 инчен Шиење Ножици Везови Ножици Изработката Провира Капчиња Крстот Бод Плетење Ножици со Кожа Ножици Покритие за Везана Уметност Работа Занает Режа

Hisuper Мали 4.5 инчен Шиење Ножици Везови Ножици Изработката Провира Капчиња Крстот Бод Плетење Ножици со Кожа Ножици

DEN 267.12

Износот
Залиха

Димензија : големината на шиење везови ножици е околу 4.5 x 2.2 инчи, а големината на ножици поклопецот е прибл. 2.4 x 0.9 инчи, соодветна големина за да ги задоволат вашите разни шиење потреби.Издржлив материјал : нашата везови ножици се направени од не ' рѓосувачки челик, компактни димензии, лесна за употреба и чување.Ножици е Рачно изработени, инсталирано, полиран, може да остави траги, и има некои малку масло за совет за одржување на ножици.Ве молиме да се стави ножици на безбедно место подалеку од доенчиња и мали деца во случај на било острината боли.Практична заштитна ракави : овие polka-dot кожен ракави, не само што изгледаат слатко, но исто така може да спречи ножици да бидат директно изложени на воздух, ножици нема да биде лесно да ' рѓа, а исто така може да се избегне гребење на површината на ножици за време на чување.Разни usages : шиење ножици може да се широко се применува за вез, шиење, одлуки, итн., внимателен подарок за пријателите, семејството или блиски соседи кој сака DIY занает, носат многу погодности.Пакување : има 1 парови од не ' рѓосувачки челик ножици и 1 парче кожа ножици ги опфаќа во пакет, сите од нив се згодни за да можете да ја користите.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи