.

.

Луксузна Бамбус Лицето Washcloths, Сет од 6, бела, 10x10

Луксузна Бамбус Лицето Washcloths, Сет од 6, бела, 10x10

DEN 383.76

Износот
Залиха

Спа-Како Мекост : Направен од viscose од 100% бамбус влакна, нашата кожа-благотворно washcloths се чувствуваат помек & plusher од памук.Нежно Чистење : да ги Користите за да го очисти & разлиствам без гребење или над-чистењето.Идеален за акни-склони на кожата.Нема Остри Бои или Адитиви : Остатокот увери овие чиста бамбус лице облека не содржат штетни адитиви.Тие се нежни доволно за бебешка кожа, па тие никогаш не ќе штета твое!.Безбеден за животната Средина : Нашата бамбус е извори од органски одгледувани култури.Расте побрзо, така што тоа е повеќе одржлив.Убаво Заградени : Вашата 6-платно поставено доаѓа внимателно спакувани во домот фолија-трим кутија, сите се подготвени за милостив kinki.Секој мека бела крпа мерки 10" x 10" - совршена големина за чистење на лицето.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи