.

.

Скарлет Quince SMI010lg Т е за Лалињата од страна на Џеси Willcox Смит Смета Крстот Бод на Табелата, Големи Димензии Симболи

Скарлет Quince SMI010lg Т е за Лалињата од страна на Џеси Willcox Смит Смета Крстот Бод на Табелата, Големи Димензии Симболи

DEN 0.00

Износот
Залиха

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени). 305 x 301 бода; за 16" x 16" (на 18-count ткаенина-се препорачува). 114 бои (мапираа за DMC конец); користи цврсти и помеша конец бои.Црна и бела шема печатени на тешки светла бела хартија, серпентина обврзани да лежи рамно.Сликата покажува stitched резултати, не оригинални уметнички; Целата крстот само бод; нема backstitching.Некој смета крстот бод шема на девојчето уредување црвена и портокалова лалињата во terra cotta садови на помеѓу надвор од прозорецот.Таа е облечен во сина и бела облека и сина престилка и има појавување сина лента за врзување назад нејзината црвена коса.Белата завеса се дува во отворениот прозорец.Т и е за Лалињата, сите по ред.Тери се грижи за нив нежно, така што ќе се зголеми. -Елизабет Ален Ештон-старомоден ABC Книга (Околу 1910 Година) Оваа шема е цврсто stitched.Било која боја ткаенина може да се користи.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи