.

.

Вилијам Морис Поклонување на Мудреците Смета Крстот Бод Модел со Игли

Вилијам Морис Поклонување на Мудреците Смета Крстот Бод Модел со Игли

DEN 347.76

Износот
Залиха

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.БОНУС - Tapestry Игла Вклучени.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши големина е 20 инчи (280 бода) од 14 инчи (196 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема на работа од.Вилијам Морис : Овој дизајн е создаден од делата на уметникот Вилијам Морис.Вилијам Морис 1834 -1896, беше еден англиски текстилни дизајнер, уметник, писател, социјалистичка и Марксистички поврзани со Пред-Raphaelite Братство и на англиски јазик, Уметност и Занаети Движење.ОВА НЕ Е КОМПЛЕТ.Не Конец или ткаенина се вклучени.Купување е за хартија табелата само.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи