.

.

Suncloud Жените Аделаида Големи Одговара очила за сонце

Suncloud Жените Аделаида Големи Одговара очила за сонце

DEN 1490.40

Износот
Залиха

Увезени.Заменлив рамка.Анти-Рефлективен леќа.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 59 милиметри.Леќа висина : 48 милиметри.Мост : 14 милиметри.Рака : 133 милиметри.ПОЛАРИЗАЦИЈА : Преку напредно леќа технологија, Suncloud поларизирани леќи филтер и да ги елиминираат хоризонтално рефлектира, визуелно се меша бранови светлина познат како "сјајот"што резултира со супериорен визуелна јасност, дефиниција, боја на пренос и удобност.ЛЕЌИ : Поликарбонат материјал дава одлична мешавина на отпорност, оптика, и се лесни, па ќе може удобно да се носат со сите нив ден за вашиот спортски перформанси потреби. 100% UV ЗАШТИТА : Сите Suncloud леќи обезбедуваат 100% заштита за штетните UVA и UVB зраци на сонцето.Одлична за употреба во текот на активности на отворено во било кој временски услови.Се РАЗВИВА ЕКО-МАТЕРИЈАЛ : Нашиот комерцијален се Развива материјал вклучува 53% био-базирани материјал во нашиот инјектира-полимер очила за сонце.ПОЛАРИЗИРАНА КАФЕНИ ЛЕЌИ во БОЈА : На Поларизираната Браун база леќа багра елиминира сјајот со подобрен контраст, додека одржување на точноста на боја преноси и 15% VLT.Спорт Тип : Ангажманот.Поларизирана Поликарбонат За Вбризгување На Пластични Леќи. 4, 6, & 8 база леќа кривини.Хидрофилна Megol во носот област или храм совети им помогне на очила за сонце остане стави на вашето лице во светлина активност или влажни услови.Се развива рамка материјал обезбедува квалитет одговара, флексибилност и трајни издржливост во сите услови на животната средина.Обичај метал логото плакети.Микрофибер чистење & складирање торба.Поларизирана Поликарбонат За Вбризгување На Пластични Леќи. 6, & 8 база леќа кривини.Силиконски носот влошки.Метални Легури рамки функција на пролетта зглоб во храмот за удобно, обичај се вклопуваат.Микрофибер чистење & складирање торба.Поларизирана Поликарбонат За Вбризгување На Пластични Леќи. 8 база леќа кривини.Хидрофилна Megol во носот област или храм совети им помогне на очила за сонце остане стави на вашето лице во светлина активност или влажни услови.Се развива рамка материјал обезбедува квалитет одговара, флексибилност и трајни издржливост во сите услови на животната средина.Обичај метал логото плакети.Микрофибер чистење & складирање торба.Suncloud за вбризгување на пластични рамки се направена од оптички одделение Grilamid TR-90 Најлон за квалитет одговара, флексибилност и трајни издржливост во сите услови на животната средина.Преку напредно леќа технологија, Suncloud поларизирани леќи селективно филтер хоризонтално рефлектира, визуелно се меша бранови светлина познат како "сјајот'.Елиминација на директни и амбиент сјајот резултати во супериорен визуелна јасност, дефиниција, боја преноси и оптички удобност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи