.

.

Сари Магнетни и Магнетни Плус Затворен Велосипед Тренер, Магнетни Отпорност, Компатибилен со Zwift Стан

Сари Магнетни и Магнетни Плус Затворен Велосипед Тренер, Магнетни Отпорност, Компатибилен со Zwift Стан

DEN 5183.76

Износот
Залиха

УПРАВУВАЧОТ НА : Поврзува со задното тркало од велосипед, нема потреба да се отстрани тркала или расклопување велосипед.ТИВКО : Течност отпор обезбедува мирен и consistant возење.Ниво на бучава : 69 децибели во 20 mph.ЛИНЕАРНИ ОТПОР : ја Зголемува тренингот интензитет за да одговара на секој удар на возилото и опрема кликнете.КОНЕКТИВНОСТ : Компатибилен со внатрешен велосипедизам апликации спарен со вашиот омилен брзина или cadence сензор.Вклучува еден месец претплата да Rouvy виртуелен обука стан.КОМПАТИБИЛНОСТ : Челик брзо ослободување skewer вклучени за заеднички патот и планински велосипед рамки.КАРАКТЕРИСТИКИ : Свитлива рамка, израмнување на нозе, прилагодлив handlebar-монтирани shifter, и систем за ладење која се движи на воздух преку обука да се задржи кул.Тоа е совршен начин да ги задржи нозете топло кога неговото ладно, суво кога неговата навлажни, и безбедно кога неговата е премногу темна да вози надвор.Со овој турбо тренер, лесно да се претвори вашиот велосипед во вашиот одат-на калории режач — без оглед на сезоната.Едноставно прикачите handlebar-монтирани shifter за промена на отпор за време на вашиот тренингот, без да го напуштите вашиот велосипед.Сакате да се обучуваат со Zwift или Rouvy?Сите што ви треба е брзината на сензорот.Поседувате постара Маг тренер и сакате да го додадете далечинскиот shifter?Купување на самостоен Маг+ Магнетни Далечински Shifter #9903.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи