.

.

CUCUBLUE Масло Пастели,Перат Цртање Боички,Деца Цртеж во Собата, Мазна Меша Текстура Цртање Материјали, Училиште Уметност Резерви, Голема Подароци за Децата за Божиќ (36

CUCUBLUE Масло Пастели,Перат Цртање Боички,Деца Цртеж во Собата, Мазна Меша Текстура Цртање Материјали, Училиште Уметност

DEN 359.76

Износот
Залиха

Избрани Бои : Нашата боички за години е во 36 богата пигмент бои,кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во цртање.Сјајна и свежа боја ќе се создаде по свој страна на вашиот уметнички дела со помош на нашата нафта пастели сет.Овој деца цртеж пастели се совршени за деца на Божиќ, роденденот и училиштето почнувајќи дена.Масло врз Основа & Непречено : Нашата Уметност Масло Пастели се со висок квалитет, долготрајни боја и непречено да ги користат.Масло врз основа Пастели прави сигурни дека тоа е одличен допир пенкало и совршен за боја смеси.Оваа Боја Пастели е совршен за користење на хартија, табла или платно.Сигурно ќе најдете дека ова пастелни бои работа совршен, дека редовно восок боички во неговата богата боја и мешање и мешавина карактеристики.Не се Токсични и Безбедно : Нашата пастелни уметност резерви е CE & ASTM одобрени, кој гарантира дека тоа е не се токсични, одлична за вас и вашите деца при користење на нашите восок пенкало.Згора на тоа, нашите боички за цртање се во голема квалитетни и издржливи, која им овозможува на вашите деца да играат и да се забавуваат.Оваа боички за боење не е препорачливо за деца под 3 години.Совршен за Creativeness : Нашата нафта пастели за деца е одлична за зачувување на вашиот creativeness.Можете да се меша до тоа да се создаде свој идеал боја.Вие сигурно се во можност да се подготви различни слој на боја и да ги задоволи со светла боја и совршен покривање на моќ, како и долготрајни на овој професионален нафта пастели.Широка Употреба : Нашата боички деца е широко се користи во цртежи, слики, дизајни, цртежи, постери, мурали, портрети, карикатури, comprehensives и колажи.Оваа drawling собата е совршен за на училиште училници, дневни, ресторани, лекарска ординација, коса салон и така натаму.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи