.

.

POCREATION Pendant LED Светло Тела, Модерен Pendant 85-265V Светлосен Ковано Железо E27 Таванот Лустерот, Таванот Pendant Ламба за Дневна Соба Бар Кантина(Бела)

POCREATION Pendant LED Светло Тела, Модерен Pendant 85-265V Светлосен Ковано Железо E27 Таванот Лустерот, Таванот Pendant

DEN 304.56

Износот
Залиха

[Лесна инсталација] На лустерот е лесно да се инсталира, само исклучете го моќ, внесете ја во H-во облик на слот, а потоа ја ротирате knob на патеката глава 90 степени за да го инсталирате. [Меѓународни општи] На лустерот усвојува E27 меѓународни општи светилка сопственикот, кој е лесно да се инсталира и да го замени.Тоа може да се користи со светилки со E27 завртка приклучоци (светилки не се вклучени). [Парична казна изработка] На лустерот има фина изработка, едноставен и дарежлив, погодна за секој стил на декорација, создава удобна и романтична. [Цврсти и издржливи] На абажур е направен од високо-квалитет, не е лесно да се носат и durablity ПВЦ материјал, направен од железо, со уникатен ретро стил и долг животен век. [Широк спектар на апликации] На лустерот е погоден за надворешно осветлување, како што кревет, дневна соба, студија и коридорот, и исто така погоден за прием, кафуле, ресторан, бар и на други места.Спецификација : Предмет Тип : Pendant Светлина Материјал : ПВЦ+Железо : Прибл. 160g / 5.6 оз Кабел Должина : Околу. 100cm / 39.4 во Вкупна Висина : Околу. 105cm / 41.3 во Светилка Глава Дијаметар : Прибл. 7cm / 2.8 во Напон : 85-265 V Осветлување Област : 5-10 Светилка Штекер Навој : E27 Применливи Сијалица : E27 Сијалица (Не се Вклучени) Како да го Користите : 1. Исклучување на актуелните и вметнете светилка опашка во H-во облик на песна 2. Ротирање на knob на светилка опашка 90 степени за да се поправи светилка опашка во H-во облик на железнички 3. Инсталирате E27 сијалица (не е вклучен) во светилка сопственикот 4. Вклучување на енергија 5. Комплетна инсталација на Пакетот Листа : 1 x Pendant Светлина Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 01 инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларираните карактеристики

Item Type:
Pendant Light
Material:
PVC+Iron
Weight:
Approx. 160g / 5.6oz
Cable Length:
Approx. 100cm / 39.4in
Total Height:
Approx. 105cm / 41.3in
Lamp Head Diameter:
Approx. 7cm / 2.8in
Voltage:
85-265V
Lighting Area:
5-10
Lamp Socket Screw:
E27
Applicable Bulb:
E27 Bulb (Not Included)
How to Use:
1. Disconnect the total current and insert the lamp tail into the H-shaped track :
2. Rotate the knob of the lamp tail 90 degrees to fix the lamp tail in the H-shaped rail :
3. Install the E27 bulb (not included) in the lamp holder :
4. Turn on the power :
5. Complete the installation :
Package List:
1 x Pendant Light :
Note:
1. Please allow 01 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Поврзани производи