.

.

uxcell Силикони Цевка 5mm ID X 7mm OD 9.8' Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен за Трансфер Пумпа

uxcell Силикони Цевка 5mm ID X 7mm OD 9.8' Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен за Трансфер

DEN 239.76

Износот
Залиха

Силиконска гума цевка - ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 5x7mm / 0.2"x0.28"(IDx OD); Должина : 3.0 M(9.8'); Дебелина на Ѕид : 1mm(0.04").Температурата на работа : -76 на +428 F; Цврстина : 65 Степен; Добар електрични и времето способност properties - отпорен на у.V., озонската, гасови и влага.Силиконски цевки - одлично за течност за ракување, перисталтиката пумпи, исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промени, итн.Answer : ___________________________ Note : Силикони цевка е многу помек од пвц цевка или најлон цевка.Оваа мека, флексибилни цевки е наменета за различни пумпа и трансфер на апликации.Тоа е направен од силиконска гума која е nonreactive, флексибилни, и отпорни на високи температури.На цевки можат да го издржат температури од -76 на +428 F.Дебелината на цевка = ( OD - ID ) / 2 Користи : Исцрпувања Вода/масло промени;Машини за поврзување на цевки;Електрична опрема, како што се обвивка;.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи