.

.

Bling Соларна LED Пост Капа Светлина – Отворено Светло за Ограда Палубата или Патио - Соларен Погон Капи, Топло/Бела Светлина,Бела Светлина

Bling Соларна LED Пост Капа Светлина – Отворено Светло за Ограда Палубата или Патио - Соларен Погон Капи, Топло/Бела Светлина,Бела

DEN 0.00

Износот
Залиха

Соларни светилки се напојува од страна на слободен сончевата енергија.1 XAA 1.2 V 600 MAH Живот полнење батерии вклучени.Високи Перформанси Светла LED обезбедува мошне нежна и пријатна светлина за вашата градина.BLING соларни светилки се совршен избор за да го надградите вашиот градина осветлување без нарушување на земјата.Потребни се само неколку минути за да ги инсталирате како што нема потреба од електрични инсталации, но само место во посакувано место со директно сонце.Кога сончевата пост светлина е инсталирана во место со директно сонце, оставете го остатокот до сонцето.Само одржување потребно е повремено се избрише од соларен панел со влажна крпа.Купување на Ризик Гаранција : Ние се стремиме да ви обезбеди најдобар квалитет на производи и услуги.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни, ве молиме контактирајте со нас преку е-мејл и ќе бидат сигурни дека за да се обезбеди 100% задоволство.Квалитетот структура Изградена од водоотпорен структура од црна ABS, ова отворено соларни ограда пост капа светла совршен за твоите постови (пост не се вклучени).Безжична Не електрични жици е потребно, само бидете сигурни дека да се одржи на сончев палубата светла во место со директно сонце.Спецификација : Светлина, боја : бела светлина / топло light Protection ниво : IP65 Light код тип : LEDRated моќ : помалку од 5 (W)Напон : 1.2 (V)Сонце време : 8 (h)Димензии : 200*140*140 (мм)Тежина : 390g Purpose : Декоративни осветлување.

Декларираните карактеристики

Light color:
white light / warm light
Protection level:
IP65
Light source type:
LED
Rated power:
less than 5 (W)
Voltage:
1.2 (V)
Sunshine time:
8 (h)
Dimensions:
200*140*140 (mm)
Weight:
390g
Purpose:
Decorative lighting

Поврзани производи