.

.

3/4-10 X 8 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 25)

3/4-10 X 8 Превоз Завртки Одделение 8 / Целосно Навој/Челик/Цинк Жолта (Количина: 25)

DEN 0.00

Износот
Залиха

Превоз Завртки (Shaker Екран) - Челик / Цинк Жолта / Груб Навој / Целосно Навој.Одделение 8. Тркалезна Глава/ Плоштад Вратот.Произведен да ASME B18.5 & SAE J249 спецификации.Затегнувачка Цврстина : 120,000 psi.мин.На превоз болт, тренерот на гром или круг главата плоштадот вратот болт е форма на гром се користи за да се зацврсти метал на дрво.Тоа се разликува од други завртки со својата плитки печурки главата и дека месо тело пресек на болт е кружни за поголемиот дел од нејзината должина, како и обично, но дел веднаш под главата е формирана во квадратни дел.Ова ја прави болт авто-заклучување кога е поставен низ плоштадот дупка во метал рака, или тркалезна дупка во повеќето дрво.Ова им овозможува на fastener да биде инсталиран со само една алатка, а spanner или клуч, работа од една страна.Шефот на превоз болт е обично плитки купола.На квадрат дел е на иста големина како дијаметарот на гром месо тело, со чиста unthreaded месо тело.Превоз завртки беа развиени за употреба преку железо зајакнување на плочи од двете страни на дрвена греда.Тоа е вообичаена работа, иако за да ги користите за да голи дрва, на квадрат дел даваат доволно сила за да се спречи ротацијата.Превоз завртки се широко се користи во security fixings, како што Brenton Болт каде гром мора да биде само отстранлив од една страна.Непречено domed главата и квадрат орев подолу се спречи превоз гром од тоа да биде отклучен од несигурни страна.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи