.

.

LIFVER 8-Унца Порцелански Ramekins, Сет од 6 Souffle Сад за Печење, Пластовидно Ramekin за Creme Brulees, Пудинг, Salsas, Десерти, Закуски, Фурна Безбедно (Темно Сина, 8 МЛ)

LIFVER 8-Унца Порцелански Ramekins, Сет од 6 Souffle Сад за Печење, Пластовидно Ramekin за Creme Brulees, Пудинг, Salsas,

DEN 479.76

Износот
Залиха

Единствени дизајниран Разгореа Прирабници : Со труба во облик на rim на LIFVER гнездење ramekins, и поврзан со права, билатерален страни, овие souffle ramekins може да ги исполни сите ваши печење потреби, можете да се обидете вашата брз и лесен за печење рецепти, како на пример вашата омилена crème, soufflés, пудинг, десерти и закуски.Соодветна Големина и Мултифункционален : точно мерење на LIFVER 6 унца ramekins е за 3,9 инчи во дијаметар, 1.9 инчен во висина, што ги прави совршено компактен и практичен ramekins, можете да се чувствуваат слободни да се подготви вкусни рецепти со вашето семејство и пријатели.Добар Влог за Секојдневна Употреба : Со класичен дизајн и привлечни бои, овие мали круг печење јадења се обврзани да се вклопи во совршено со вашата кујна стил.Фитинг за кујната готвење и погодно за современа забавна и семејно јадење.Лесен за Чистење со Висок сјај Глазура : Овие модерни и класични печење алатки се направени од издржлив порцелан, и неговата затворена дизајн е мазна површина и заоблени агли за да се спречи акумулација на прашина и да се олесни чистењето.Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно : Овие Потопување Сосови се направени од издржлив порцелан, lead-free, кадмиум- - - - слободно и безбедно не-токсични, може да бидат сигурни употреба во микробранова, машина за миење садови, фурни или замрзнувач.Уредно и непречено внатрешноста на фиксна цевка, со разгореа венчиња, лесно да се магацинот, и модерни и практични.Покани ги твоите пријатели да уживаат печење колачи или попладне чај, е сигурен да биде нов омилен.Уникатен Печење Прибор.Без разлика дали планирате да се пече спектакуларен мини торта или се обидуваат едноставна creme brulee, оваа колекција е добар избор за вас, е исто така складирање сад одговара за muffins, колачи, бисквити, парчиња и повеќе.Уредно и непречено внатрешноста на фиксна цевка, со разгореа венчиња, лесно да се магацинот, и модерни и практични.Покани ги твоите пријатели да уживаат печење колачи или попладне чај, е сигурен да биде нов омилен.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи