.

.

Епоха iDjr. Младите Лакрос Рамо Влошки со Поместена Вратот Лагер

Епоха iDjr. Младите Лакрос Рамо Влошки со Поместена Вратот Лагер

DEN 0.00

Износот
Залиха

НАПРАВЕН ДА ТРАЕ : На i Djr 27-инчен лакрос рамо влошки се направени со пристап до најдобрите светски инженери, суровини и најсовремената производствени процеси; Епоха води на развој на технологијата во лакрос и ги исполнува сите безбедносни прописи и барања.ПРИЛАГОДЛИВИ RIB РАКА СО ТЕНОК ОДГОВАРА : Нашата Епоха i Djr лакрос рамо влошки дојде во 27-инчен големини (57-68.5 сантиметри) се конструирани за совршено се вклопуваат додека обезбедување на екстремната флексибилност и звук заштита; На прилагодливи на рака им овозможува на тенок одговара и лесно прилагодување на U10 ниво.ЛЕСНИ И ФЛЕКСИБИЛНИ : Конструиран со исти карактеристики како што е нашата Интегра и ID на заштитни линија, овие млади рамо влошки не ги ограничуваат мобилноста и се дизајнирани со Епоха е Тенок Одговара здрав систем за подобро и попрецизно одговара за време на игра.ПОМЕСТЕНА ВРАТОТ ЛАГЕР : Нашата лакрос опрема е поместена вратот лагер и градите плоча се обезбеди дополнителна заштита без да се жртвува удобност за новите играч. 1 МЕСЕЦ ГАРАНЦИЈА : за Разлика од основните технологии кои се вклучени кога ќе ги избереме нашите вистински лакрос рамо влошки, Епоха нуди 1-месеци гаранција.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи