.

.

Tnisesm многу мала Моќ Реле AC 120V Калем, 30A SPDT (1NO 1NC) 120VAC NT90-AC120V

Tnisesm многу мала Моќ Реле AC 120V Калем, 30A SPDT (1NO 1NC) 120VAC NT90-AC120V

DEN 263.76

Износот
Залиха

Тип на производ : Моќ Реле; SPDT(1 NO 1 NC).Серпентина Напон : AC 120 V.NO : 40 A/240 VAC; КООРДИНАТОР : 30 A/240 VAC.Епоксидна запечатени верзии на располагање.Пакет Содржина : 1 Buc x Моќ Реле.Добро изградена; врши како што е опишано и прилично сестран како тоа може да се користи како нормално затворен реле или нормално отворен реле.Мини реле може да се користи за коњски сили табела saw мотор, коњски сили компресор, коњски сили мотор, автомобил, приколка, клима уред, фрижидер, вентилатор, безжичен прекинувач и контролен панел.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи