.

.

Aexit 5pcs BGA Релеи Reball Reballing Универзална Матрицата Образец PC Одбор Релеи за 82801FBM

Aexit 5pcs BGA Релеи Reball Reballing Универзална Матрицата Образец PC Одбор Релеи за 82801FBM

DEN 672.00

Износот
Залиха

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : 82801 FBM;Големина : 90 x 90mm.Теренот : 0.6 mm;Поправи Дупката Кол : 6.5 mm.Тежина : 90g.Пакет Содржина : 5 x BGA Reballing Матрицата.Овие stencils беа направени од високо квалитетен челик , може да се загрева directely со топол воздух g-u-n , тоа е лесно и брзо за reballing на BGA IC.BGA stencile може да се одржи на лемење топка (не се вклучени овде)точно на PCB одбор.Овој производ е посебна за 82801 FBM чип.Пет парчиња тука за вас може да го замени тоа лесно во случај дека stencile е деформирано или скршени.По префрлување на f-лукс, усогласување на stencil After пренесување на f-лукс, усогласување на матрицата.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи