.

.

Guzzini Нула Разладени Салата Ручек Кутија, 6-1/2-Инчи со 5-1/2-Инчи, Сина, Портокалова

Guzzini Нула Разладени Салата Ручек Кутија, 6-1/2-Инчи со 5-1/2-Инчи, Сина, Портокалова

DEN 911.76

Износот
Залиха

Направи секој момент од денот, посебно со Guzzini-производи што се дизајнирани да се користи!Напојува од страна на креативноста и иновациите, Guzzini Нула колекција е длабоко вкоренет во стилски култура и обликот референци на Guzzini.Дизајниран за зафатен начин на живот, Нула е единствена ручек кутија достапен во 2 верзии, разладени и амбиент, кој содржи вистински маса амбиент кој им овозможува на оние кои се секогаш во движење на ручек насекаде каде што сакате.На Guzzini Нула Разладени Салата Ручек Кутија ги поттикнува луѓето да лесно да транспорт на домашни салати, овошје, јогурт и други здрави алтернативи со нив да салата, училиште или канцеларија.Херметички печат чува содржината свежи и вграден во ладилникот го чува ладно предмети ладно.Вклучени прибор за јадење двојки како маша и портокалово за прицврстување на бендот служи како сметководствена се справи.На ручек сфера мерки 6-1/2-инчи долг од 5-1/2-инчи висок.Направени од polyamide и стаклено влакно, полипропилен, полиетилен и висока густина полиетилен, на Guzzini Нула Разладени Салата Ручек Кутија е удобен, практичен и машина за миење садови безбедно.За над 100 години, Guzzini е синоним со "произведено во Италија" квалитет и естетски.Основана во 1912 година од страна на Guzzini браќа, на Guzzini бренд еволуираше од изработката домот на животните рог садови и на домашните производи, се до современите украсениот acrylics, порцелан и стакло.Во текот на децении на промени во Guzzini, една постојана остана иста-дизајн.Тимот на Guzzini постојано се стреми да создаде дом и прибор за на маса предмети, изработени од најквалитетни материјали, спарени со современите италијански дизајн.Guzzini се фокусира на идеална комбинација на практичност, и естетска привлечност, додека се доволно издржливи за секојдневна употреба и грижа.Со историја на наградуваниот дизајни, некои од Guzzini е колекции се демонстрирани во Музејот на Модерна Уметност во Њујорк и Викторија и Алберт Музејот во Лондон.Сите Guzzini предмети се со гордост се направени во Италија, BPA free, храна одделение заверена и машина за миење садови безбедно.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи