.

.

СТАВ Јадење Детергент, најголемиот Дел Рефил Формат, Растителна и Минерални-врз Основа на Ефикасни пример, перење на садови Течен Сапун Формула, Biodegradable, Вегетарија

СТАВ Јадење Детергент, најголемиот Дел Рефил Формат, Растителна и Минерални-врз Основа на Ефикасни пример, перење на садови

DEN 0.00

Износот
Залиха

УДОБЕН најголемиот ДЕЛ РЕФИЛ ФОРМАТ : Практично пакување кое може да биде во склопот чуваат во вашата кујна шкафови и се користи за да рефил вашиот став шишиња.Дизајниран да ја користи 76% помалку пластика од редовните шишиња.Најголемиот ДЕЛ на САД САПУН ДЕКА РАБОТИ : Нашиот ефективна маснотии-сечење на формула помага да се отстрани тврдоглав храна остатоци од јадења, лонци & тави.Тоа значи помалку чистењето, повеќе слободно време!.РАСТИТЕЛНА И МИНЕРАЛНИ-БАЗИРАНИ ЈАДЕЊЕ САПУН : се Направени со растителна и минерални-врз основа на состојки, нашата формула е во согласност со EWG е состојки оценки за здрава чистење.ЗЕМЈАТА ПРИЈАТЕЛСКИ : ECOLOGO Уверение за својата намалено влијание врз животната средина и biodegradable - нашите пакувања се лесно да се рециклираат.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА И СУРОВОСТ-СЛОБОДНО : КАРТАТА е Сертифициран – со гордост се вегетаријанци и никогаш не се тестираат врз животни.Добиете вашата кујна чисти додека намалување на вашето влијание врз животната средина со СТАВ Јадење Сапун најголемиот дел еко-рефил!Нашите иновативен ниско-пластична кутија користи 68% помалку пластика и вклучува 3 пати повеќе за производот од неговото шише колега.Збогатен со зелен чај, нашите маснотии-сечење на пример, перење на садови за течни помага да се отстрани тврдоглав храна остатоци од садови, садови и тави.Фабриката - и минерални основа состојки формула е слободен на бои, синтетички мириси и biodegradable.Што повеќе?Нашата чинија детергент е вегетаријанци, суровост-слободни и dermatologically-тестирани, што го прави одлична опција за оние со чувствителна кожа.Повеќе, својот пикантен розова грејпфрут арома ќе се вклучат вашите сетила и ќе оживеат вашиот пример, перење на садови рутина.Обидете се тоа денес!.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи