.

.

Седмата Генерација Јадење На Течен Сапун, Clementine Кора Од Лимон & Lemongrass Мирис, 25 Fl. Оз (Пакување од 1) (Пакување Може да се Разликува)

Седмата Генерација Јадење На Течен Сапун, Clementine Кора Од Лимон & Lemongrass Мирис, 25 Fl. Оз (Пакување од 1) (Пакување

DEN 321.12

Износот
Залиха

Овластувања со маснотии и тешки остатоци да ја напушти јадења блескаво чисти. 0% синтетички мириси, бои, фосфати, или triclosan.Clementine кора од лимон & Lemongrass мирис направен од 100% етерични масла и ботанички состојки.Безбеден и ефикасен пример, перење на садови за течни направени со растителна основа состојки.ЕПА Побезбеден Избор Сертифициран Производ, USDA Заверена Biobased Производ 95%.Валкани лонци, тави, и мијалник полн со јадења?Не грижете се, ние нема да каже.Седмата Генерација Јадење Течни минува низ маснотии и овластувања далеку тешки остатоци да ја напушти јадења блескаво чисти.Говорејќи на чиста, ние сме големи верници во транспарентност, толку многу што можете да видите право преку нашата чинија течност.Ние никогаш не ги користат бои, синтетички мириси, фосфати, или triclosan.Нашите безбедна и ефикасна формула е направен со растителна основа состојки и е дизајниран со безбедноста на ум – ЕПА Побезбеден Избор Сертифициран Производ и USDA Заверена Biobased Производ 95%.Ова јадење сапун е миризливи со 100% етерични масла и ботанички состојки, бидејќи вистински нешта мириса добар само начинот на кој тоа е.За повеќе од 25 години, Седмата Генерација е смислено формулирање на безбеден и ефикасен растителна основа производи кои работат.Навистина добро.Нашата чинија течни користи моќни растителна основа состојки за да се прекине тешки остатоци и подигнете далеку храна оставајќи вашата кујна блескаво чисти.Да, дури и оние fussy јајце дамки.Со седиште во Вермонт, Седмата Генерација е горда да биде Заверен Б Corporation.Б Корпус се овластени да биде подобро за работниците, подобро за заедниците, и подобро за животната средина.Вие исто така може да се забележи симпатична Скокајќи Bunny печат на нашите производи.Тоа значи дека ние никогаш не ги тестираме нашите производи на животни и нашите производи не содржат животно-основа состојки.Ние дизајн нашите производи да биде безбеден за луѓето, нивните домови и на животната средина.Со избор на Седмата Генерација производи, сте се приклучи ни се во негување на здравјето на следните седум генерации. *безбедно кога се користи како режисер.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи