.

.

P&P ГОТВАЧ 1 Четвртиот Saucepan, од не ' Рѓосувачки Челик Saucepan со Капак, Мали Сос за Домашна Кујна Ресторан Готвење, Лесно Чистење и машина за миење Садови Безбедно

P&P ГОТВАЧ 1 Четвртиот Saucepan, од не ' Рѓосувачки Челик Saucepan со Капак, Мали Сос за Домашна Кујна Ресторан Готвење,

DEN 2352.00

Износот
Залиха

【ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛОТ】P&P ГОТВАЧ 1qt saucepan е направен од 18/10 нерѓосувачки челик, ' Рѓа слободни и не се токсични, Не реагираат со готвење храна и здрави за вашата секојдневна употреба. 【ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТ】Saucepan се справи со цврсто се riveted за балансиран зафат, Шупливи капак knob е топлина доказ и престојуваат кул да се допре, голема дупка во справи со крајот да се откажам за лесни за складирање. 【ВИДЛИВИ ГОТВЕЊЕ】Стаклен капак е погодно да се следи вашата храна, Блиску-монтирање капак за да ја заклучите во влага и хранливи материи, Bakelite се справи со е топлина доказ и удобно да ги допре или трансфер на храна. 【Се ЧУВА ЧИСТ】Rimless работ помага да се прелива течноста капе-бесплатно, Vented дупка за ослободување на пареа за да се избегне вриење над, Висок степен на полски го прави сос тавата лесно да се исчисти и машина за миење садови безбедно. 【ФУНКЦИОНАЛНА】1 четвртиот saucepan е ефикасен за домашна кујна или ресторан употреба, Добра за крчка во сос, затоплување млеко, топење путер, врела јајца или blanching домати, одлична замена за токсични слој saucepan.Големина на : 1 QT.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи