.

.

Гејтс 90K-39120 Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење

Гејтс 90K-39120 Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење

DEN 863.76

Износот
Залиха

пакетот должина на производот е 14.2 сантиметри.пакетот ширина на производот е 24.0 сантиметри.пакетот висина на производот е 26.4 сантиметри.објектот пакет тежина : 1.489 килограми.Одговара тип : Возило се Специфични.Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да ги сервисира целиот серпентина појас диск систем Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да се врати на целиот додаток појас диск систем.Елиминирање на клиентите comebacks со одредување на возилото прв пат со сервисирање на целата серпентина диск.Запоставувањето да го замени tensioner и макара(s) во исто време ќе ја замени појас на крајот може да го намалат животниот век на појас, како и други пред крајот на додаток компоненти.Секој комплет содржи Гејтс OE-еквивалент појас, tensioner, idler макара, и неопходен хардвер со инструкции за инсталација и техника совети за лесно и прецизно инсталација на речиси секое возило на патот денес. *Во зависност од апликацијата, комплет содржината не може да вклучуваат сите делови се споменува.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи