.

.

Гејтс 90K-38158C Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење

Гејтс 90K-38158C Заврши Серпентина Појас се Вози Компонента за Полнење

DEN 0.00

Износот
Залиха

Заштедете пари и спречување на прерана возило дефекти од страна на правење на избор да го поправи вашиот возило право за прв пат.Запоставувањето да го замени tensioner и макара(s), во исто време ќе ја замени појас, не само што може да го намалат животниот век на појас, како и други пред крајот додаток вози компоненти, но може да ја напушти вие или вашиот клиент заробени од страна на патот.Гејтс ја разбира важноста на добивање на вашето возило да се нагоре и трчање со малку расправаме што е можно.Нашата Целосна Серпентина Колекции обезбеди клиенти заштеда на време, лесен начин да ги купите сите премиум делови потребни, во една пред-спакуван комплет, за да целосно да се врати на нивните серпентина појас диск систем.Плус, тие се поддржани од страна на нашиот живот делови и пазарот на гаранција кога инсталиран од страна на овластен продавница.Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да ги сервисира целиот серпентина појас диск систем Гејтс Заврши Серпентина Колекции направете го тоа лесно да се врати на целиот додаток појас диск систем.Елиминирање на клиентите comebacks со одредување на возилото прв пат со сервисирање на целата серпентина диск.Запоставувањето да го замени tensioner и макара(s) во исто време ќе ја замени појас на крајот може да го намалат животниот век на појас, како и други пред крајот на додаток компоненти.Секој комплет содржи Гејтс OE-еквивалент појас, tensioner, idler макара, и неопходен хардвер со инструкции за инсталација и техника совети за лесно и прецизно инсталација на речиси секое возило на патот денес. *Во зависност од апликацијата, комплет содржината не може да вклучуваат сите делови се споменува.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи