.

.

Објектот # 501093, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

Објектот 501093, TU® Челик, Поддржан од PTFE Наредени Ракав Лежишта - ИНЧЕН

DEN 123.12

Износот
Залиха

Стандард акции на производи.Само-подмачкување на сува лизгачки имајќи.Челик, поддржан од композитен материјал се состои од : .Ниско јаглероден челик поддршка, овозможува екстремно висок капацитет - дебелина .50 – 2.7 mm.Sintered бронза нуди оптимална топлина дисперзија – дебелина .20 - .35 mm.PTFE – води лизгачки површина создава низок коефициент на триење и овозможува широк температура спектар – дебелина .02 mm.Може да се користи на места каде што многу течни мазива пропадне; исто така, се врши и со подмачкување.Идеален за тешки товари на умерена брзина или светло товари при високи брзини – max Pv 102,000, P-Оптоварување 36,250, V-SFM-1,900. Ефективната температура во опсег на -328°С до +536°F. Стандард tolerances варира во зависност од големината.Види точки за специфични tolerances.Олово бесплатна верзија е достапна на направија-да-цел основа.ДОФАТ, DFARS согласност.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи