.

.

Yinpecly 0.31 Должина Круг Главата М3 Бакар Солидна Заковки Fastener за Електрични Апликации Бакар Заврши Бакар Тон 100pcs

Yinpecly 0.31 Должина Круг Главата М3 Бакар Солидна Заковки Fastener за Електрични Апликации Бакар Заврши Бакар Тон 100pcs

DEN 177.36

Износот
Залиха

【ГОЛЕМИНА】- Шапка дијаметар : 5.5 мм/0.22"; Глава Дијаметар : 3мм/0.12"; месо тело Должина : 8mm/0.31". 【МАТЕРИЈАЛ】- Направени на квалитет бакар материјал, што е од исклучително висока отпорност на корозија и перформанси. 【ФУНКЦИЈА】 Круг на Главата Навртки може да се појачани за некои апликации да се подобри сила и издржливост; И да се зацврсти на занитвам, на крајот на месо тело е загрозено, притиснати или откачи по занитвам е вметната во работа-парче. 【АПЛИКАЦИЈА】- Бакар солидна заковки се ладни-формирана за подобрување на силата на бакарни производи, кои се идеални за електрични перформанси и отпорност на корозија; Поради своите декоративни жалба, бакар е идеален материјал за производство на функционални објекти, а неговата спроводливост го прави совршен за употреба кај електрични апликации. 【ЗАБЕЛЕШКА】- осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа; мерење дозволено грешка е 1-2mm.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи