.

.

ASCELINA Соларни Отворено String Светлина со Бесење Куки, 23ft на 50 Светилки Водоотпорен Патио LED Виси Светлина Декоративни Maple Leaf String Светла со 8 Осветлување Начини за Тремо?

ASCELINA Соларни Отворено String Светлина со Бесење Куки, 23ft на 50 Светилки Водоотпорен Патио LED Виси Светлина Декоративни

DEN 359.76

Износот
Залиха

【Заштеда на енергија Соларен Погон String Светлина】Без електрична енергија или места се потребни, Само место на соларен панел под сончева светлина за полнење.Тоа може да работат до 8-12 часа по целосно наполнета.Ве молиме место на предната страна на соларен панел на директна сончева светлина за да се осигури дека добива доволно соларна енергија. 【8 Осветлување Режими】23 долги нозе, со 50 LED meple лист форма светилки.Контролниот Панел овозможува да изберете помеѓу 8 начини за различни светлосни ефекти.како што е Стабилно на миг, бавно избледи, и повеќе, Кои ќе се трансформира во вашата патио или дворот во пријатна простор, Тоа е идеален избор за украсување на вашата градина, премин, и патио партија, итн. 【Лесен за Инсталација и Водоотпорен】 : Ова ASCELINA отворено string светлина е IP44 waterpoof, која може да издржи екстремни температури,дождливо,windy или влажни клими.Без комплицирани инсталација чекори се потребни, едноставно место на соларни pannel во тоа каде може да се добијат сончева светлина.Овие string светла доаѓаат со 10 црна метални куки и 10 бела пластична подлога за лесна инсталација и да виси.можете да го поправите или место, каде било како што треба. 【Широко се Користи】 : Ова Отворено свет string светла не само што може да го осветлите вашите активности на отворен простор, но исто така да креирате гроздобер стил украс за вашиот двор.се создаде гроздобер и романтична атмосфера за вашиот простор.Совршено осветлување за внатрешна/надворешна, патио, двор, дек, бистри, кафе, пергола, градина, пазарот, свадба партија, Новогодишни елки, и разни случаи или настани. 【Грижете се-бесплатно Гаранција】 : Сите ASCELINA производи се заштитени со 12 Месец Парите Назад/Brand New Замена Гаранција.Ако имате било какви прашања со твоите цел или употреба на производ, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да ги реши вашите проблеми.ASCELINA соларен погон отворено string светла се специјално дизајнирани за градина, патио, пат, патеката, двор, тремот, балкон.Додадете забавни и романтична атмосфера за да се забави и свадби итн.Извор на енергија : Соларна енергија.Вкупна Должина : 23ft/7m.Број на светилки : 50. Осветлување Начини : 8. Светла Боја : Топло Бела.IP Оценка : IP44 водоотпорен.Капацитетот на батеријата : 600m Ah.Времетраење : до 10~12 часа (по целосно наполнета).

Декларираните карактеристики

Поврзани производи