.

.

Топла Када Работи Заврши Дополнителен Комплет со Жаба @Леснотија Систем

Топла Када Работи Заврши Дополнителен Комплет со Жаба @Леснотија Систем

DEN 1536.00

Износот
Залиха

SAFE Спа Жаба минерали се зголеми моќта на Smart Chlor хлор за да ги убие бактериите и дезинфенкцирам вода.НИСКА ОДРЖУВАЊЕ Хлор укина полека и автоматски во текот недели, па ќе трошат помалку време за тестирање на вода и додавање на хемикалии.ЗАВРШИ Идеален за прв пат топла када корисници, овој комплет вклучува и санација и вода за одржување хемикалии, плус целосен сет на водоотпорен инструкции и водич за решавање проблеми.ВЕРУВА Илјадници клиенти ги користат нашите Стартер Колекции како и нивните вовед во Топла Када Работи бренд на доследна и чиста хемикалии за третман на вода.ЕДНОСТАВНА постоечкиот Спа Жаба завртува над во вода кога хлор кертриџ работи ниски, така да имаат јасно визуелен индикатор.Добиете вашата нова топла када или пливаат спа исклучување на голем започнете со тоа сите во еден комплет на топла када хемикалии.Комплет вклучува корисна, водоотпорен референтната картичка и како-да упатство за нова топла када сопственици.Комплет е изграден околу познати, а фамозно лесно, Спа Жаба @Леснотија лебди санација систем.Жаба @Леснотија користи сребрени јони минерали за зголемување на санација моќ на Smart Chlor Кертриџ.Како резултат на тоа, ќе добиете ниска мирис, низок-одржување санација која ги убива бактериите, калапи, алги, и вирусите во вашиот лековитата вода.Пластични жаба "флипс" од дното-страна до кога е време за замена на Smart Chlor кертриџ.Комплет, исто така, содржи p H & Alkalinity Нагоре : го спречува кисела штета на цевки и pillowsp H & Alkalinity Надолу : го намалува минерални скалирање на surfaces Metal Од : Спречува метал скалирање кога ќе се пополни вашиот tub Clarifier : го Намалува честички и облачно water Shock : Oxidizes органски остатоци за да се подобри санитарни услови.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи